ברכת אשר יצר

דף הבית » ברכות מהיהדות » ברכת אשר יצר

על הדברים הקטנים בחיים

לפעמים ביומיום אנחנו לא מוקירים את הדברים הפשוטים – את היכולת שלנו לאכול או ללכת, לעבור ממקום למקום או להצליח לישון.

מדובר במעשים פשוטים, שנולדו לתוכנו יותר מאשר אנחנו לתוכם ונהפכו לחלק שגרתי מהחיים שלנו. מוזר לחשוב על יום בו פשוט לא נצליח לעשות את אותם הדברים – אבל מי הבטיח לנו אותם מלכתחילה?

קצת על ברכת אשר יצר

ברכת אשר יצר נוגעת בדיוק בנקודה המורכבת הזאת. את הברכה אומרים לאחר עשיית צרכים, כהוקרת תודה לקדוש ברוך הוא שתכנן אותנו ואת גופנו כך שנוכל להתקיים. מבלי התכנון המופלא, מבלי היכולת שלנו להתפנות, לא היינו מצליחים להתקיים. לכאורה מדובר בתוכן מעט משונה לאדם שלא מכיר את הברכה מקרוב, אבל האמת היא שמדובר בברכה מיוחדת במינה.

תוכן ברכת אשר יצר

ברכת אשר יצר

בָּרוּךְ אַתָּה אֲדֹנָי, אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, אֲשֶׁר יָצַר אֶת הָאָדָם בְּחָכְמָה, וּבָרָא בוֹ נְקָבִים נְקָבִים. חֲלוּלִים חֲלוּלִים. גָּלוּי וְיָדוּעַ לִפְנֵי כִסֵּא כְבוֹדֶךָ, שֶׁאִם יִסָּתֵם אֶחָד מֵהֶם, אוֹ אִם יִפָּתֵחַ אֶחָד מֵהֶם, אִי אֶפְשָׁר לְהִתְקַיֵּם אֲפִלּוּ שָׁעָה אֶחָת. בָּרוּךְ אַתָּה אֲדֹנָי, רוֹפֵא כָל-בָּשָׂר וּמַפְלִיא לַעֲשׂוֹת.

שום דבר לא מובן מאליו

חשוב להוקיר ביומיום תודה לסובבים אותנו ולקדוש ברוך הוא על החיים הפשוטים והנעימים שיש לנו. ללא היכולות הבסיסיות שלנו והאנשים האהובים עלינו, החיים שלנו היו מורכבים והיינו מתקשים בביצוע המעשים הפשוטים ביותר. שינוי ולו הקטן ביותר ביכולות שלנו יכול להפוך את החיים שלנו לקשים ומפרכים ואותנו למאושרים מעט פחות.

חשוב להגיד תודה

בדיוק על כל אלה ברכות ישראל מדברות – על הצורך הבסיסי להוקיר תודה. תראו לקרובים אליכם עד כמה אתם אוהבים אותם, תנו להם את תשומת הלב שמגיעה להם – אל תקחו אותם כמובנים מאליהם. מאחלים לכם עוד שנים טובות רבות ורק בריאות!

שאלות נפוצות על ברכת אשר יצר

כמובן, באתר שלנו תוכלו להנות ממגוון ברכת אשר יצר לגמרי בחינם וללא עלות כלל, באהבה מאיתנו אליכם.
אתם מוזמנים לבצע שימוש אישי בברכת אשר יצר שתמצאו בעמוד זה להנאתכם.
כמובן, אנחנו תמיד מחפשים להוסיף מידע נוסף שיעזור לגולשים שלנו. אם יש לכם ברכת אשר יצר שלא נמצאות בעמוד זה ותרצו להוסיף אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות האתר ונשמח להוסיף למאגר.

נושאים נוספים שאולי יעניינו אותך:

ברכת בריך שמיה

ברכת בריך שמיה

ברכת עלינו לשבח

ברכת עלינו לשבח

ברכת הודיה

משפטי תודה

תפילת הדרך

ברכה לדרך חדשה

ברכת ביעור חמץ

ציטוטים על אש

ברכת קדיש דרבנן

ברכת קדיש דרבנן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שלח הודעה
1
היי , כאן נדב :)
מחפש כתיבת ברכה בתשלום?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)