ברכת האילנות

דף הבית » ברכות מהיהדות » ברכת האילנות

נס הבריאה המופלא

העולם על פי התנ"ך נברא בשבעה ימים. במהלך אותו שבוע משמעותי, הספיק השם להפריד בין שמיים לארץ, למלא את הארץ בצמחים מיוחדים ויפהיפיים, להביא יצורים חיים מדהימים ולעורר אותנו לחיים. סיפור הבריאה מאפשר לנו להעריך את המופלא בידוע והמוכר – הדברים שאנחנו רואים מול עיננו הם לא מובנים מאליהם ודרשו כוחות טבע רבים על מנת שיהיו במקום שאנחנו רואים אותם כיום.

ברכת האילנות כהוקרת תודה

את ברכת האילנות נברך אחת לשנה בחודש ניסן, כשנראה אילנות מאכל פרחוניים. הברכה נועדה להוקיר את בורא עולם על השפע בו מילא את העולם, ולאפשר לנו להנות מאותם דברים מופלאים. הברכה אמנם קצרה ותמציתית, אבל לפעמים די במילים מועטות על מנת להעביר מסר גדול במיוחד כמו זה.

תוכן ברכת האילנות

משפטים על עצים וטבע

בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹקֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, שֶׁלֹּא חִסֵּר בָּעוֹלָמוֹ כְּלוּם, וּבָרָא בּוֹ בְּרִיּוֹת טוֹבוֹת וְאִילָנוֹת טוֹבוֹת להתנאות (בשולחן ערוך ובסידורים מופיע: לֵהָנוֹת) בָּהֶן בְּנֵי אָדָם.

מתי אמרתם בפעם האחרונה תודה לטבע?

הטבע שלנו מביא לנו נופים יפהיפיים, פירות וצמחייה למאכל ואפילו אוויר לנשימה. הדבר המופלא בטבע הוא שהתרומה שלו ניכרת גם ביופיו ובכך הופכת אותה לבולטת במיוחד. חשוב לזכור שהטבע הוא האחראי לחיים שלנו ושהקדוש ברוך הוא דאג שישמור על שלומינו לאורך הזמן.

חשוב לטייל ולהכיר את הטבע

מתי יצאתם בפעם האחרונה לטיול? מתי התעכבתם בפעם האחרונה ליד עץ יפה ומציל בדרככם לעבודה? חיק הטבע ממלא אותנו בתחושות חופש והגשמה עצמית שלא ניתן להשיג בשום מקום אחר. ממליצים לכם לצאת לטייל ביחד עם המשפחה או החברים ולהנות מהפוגה קצרה ונעימה מהשגרה. תהנו!

נושאים נוספים שאולי יעניינו אותך:

ברכת ביעור חמץ

ציטוטים על אש

ברכת הבית

ברכה לחנוכת בית

ברכת נרות שבת

ברכה על נרות שבת

ברכת הגומל

משפטים יפים-6

ברכת העסק

ברכת העסק

ברכת היורה לגשם הראשון

פתגמים על גשם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלח הודעה
1
היי , כאן נדב :)
מחפש כתיבת ברכה בתשלום?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)