ברכת הבנים

חשובים לנו יותר מכולם

הילדים שלנו הם דור ההמשך של העולם. הדרך שבה נגדל אותה ונחנך אותם תשפיע על הדרך שבה המדינה שלנו תיראה בעוד מספר שנים. התפקיד שלנו בתור הורים משמעותי מאוד בעיצוב התרבות והאופי של הארץ הנהדרת שלנו. תמיד נדאג ללמד את הילדים שלנו מה ראוי לעשות ואת הדרך הנכונה לשאוף וללכת אחרי החלומות שלהם.

רוצים רק בטובתם

בגיל צעיר לילדים שלנו אין יכולת להגן על עצמם. מסגרת הביטחון שלהם היא המשפחה והחברים הקרובים אליהם שאוהבים אותם ומכבדים אותם. בתור הורים חשוב לנו לדאוג להם ולגרום להם להרגיש בטוחים ונאהבים ובכך, לעזור להם לפתח ביטחון עצמי ואופי ייחודי משלהם. למרות הכל אנחנו לא תמיד מצליחים, אבל תמיד נמשיך לנסות.

תוכן ברכת הבנים

ברכה לחברים

לבן: יְשִׂימְךָ אֱלֹהִים כְּאֶפְרַיִם וְכִמְנַשֶּׁה.
לבת: יְשִׂימֵךְ אֱלֹהִים כְּשָׂרָה רִבְקָה רָחֵל וְלֵאָה.
יְבָרֶכְךָ ה' וְיִשְׁמְרֶךָ, יָאֵר ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָ, יִשָּׂא ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם.

קצת על ברכת הבנים

מקורה של ברכת הבנים הוא בברכתו של יעקוב לנכדים שלו אפרים ומנשה, ברכה שנהייתה נוסח בסיסי לזו הקיימת כיום. את הברכה ההורים נוהגים לתת לילדיהם בכניסת שבת ובערב יום הכיפורים. הברכה נוגעת בבקשתם של ההורים שהקדוש ברוך הוא ישמור עליהם וידאג שיהיו בריאים ושלמים ומדובר באחת הברכות הראשונות שהילדים ישמעו עוד לפני שיתחילו ללכת לבית הכנסת.

תנצלו את הזמן כראוי

הילדות היא תקופה זריזה וחמקמקה – רגע אחד הילדים שלנו בני שנתיים או שלוש ופתאום אנחנו קמים בבוקר ונזכרים שהם הולכים להתגייס בשבוע הבא לצבא. הזמן שלנו עובר מהר, לפעמים מהר משהיינו רוצים והאמת היא, שכשזה נוגע לילדים שלנו חשוב לנצל כל רגע.

אם לא מצאת, תמיד תוכל לחפש ברכה ספציפית:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחפש שלט של ברכת הבנים?

שלט עם חריטת הברכה מפרספקס או מעץ לבחירתך