ברכת הגומל

[sg_popup id=4881]

הייתם מתישהו בסכנת חיים ממשית?

סכנת חיים ממשית יכולה לבוא באופנים רבים. הסכנה יכולה להיות צפויה או דווקא להגיע אלינו במפתיע. אבל הדבר הברור הוא, שאף אחד לא רוצה להגיע לשלב מסכן חיים. מדובר בנקודה אפלה וכאובה שמאלצת אותנו לחשוב על כל אותם הדברים שהתחמקנו מהם עד אותו הרגע.

הזדמנות לצמוח מהכאב

באופן מעט פרדוקסלי, סכנת חיים מאפשר לנו להעריך את כל הדברים שעד אותו היום לא הערכנו. היא נותנת לנו להבין את המקום המשמעותי שלנו בעולם בקרב הסובבים אותנו, את היכולות הבסיסיות שלנו לראות ולשמוע ואת הדברים שאנחנו אוהבים לעשות. החיים שלנו לא מובנים מאליהם ונקודה מסכנת חיים מאפשרת לנו דווקא להעריך אותם יותר.

תוכן ברכת הגומל

משפטים יפים-6

המברך אומר:
"בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַגּוֹמֵל לְחַיָּבִים טוֹבוֹת, שֶׁגְּמָלַנִי כָּל טוּב"
השומעים עונים:
אָמֵן. "מִי שֶׁגְּמָלְךָ כָּל טוּב, הוּא יִגְמָלְךָ כָּל טוּב סֶּלָה"

מתי נגיד את ברכת הגומל?

את ברכת הגומל יברך אדם שהיה במצב מסכן חיים או מצב מסוכן אחר ממנו הצליח להינצל. הברכה מאפשרת לאדם להודות לקדוש ברוך הוא שעשה עימו חסד ברגעים משמעותיים אלה, למרות שהזכויות שלו לא בהכרח מצדיקות את טובו של השם. בכך, האדם יכול להתמודד עם התחושות הקשות שלו ולצמוח מהן.

התחלה של חיים חדשים

ברכת הגומל לא נגיד רק במצבים מסכני חיים שנובעים מנסיבות מצערות, אלא גם לאחר הלידה. תקופת ההיריון הממושכת מלווה בקשיים רבים ומועד הלידה לא פעם טומן בתוכו סיבוכים וכאבים רבים. לאחר הלידה האם הטרייה תברך ברכת הגומל ותודה לקדוש ברוך הוא שליווה אותה בתקופה המורכבת והקשה הזאת ושמר עליה בריאה במהלכה.

חשוב להעריך את האמהות שלנו

לא סתם אישה שילדה מברכת את ברכת הגומל – ההגעה שלנו לעולם אינה מובנת מאליה. הבריאות של אמנו בתקופת ההיריון והבריאות שלנו עמדו בפני סכנות רבות וחשוב להגיד תודה לקדוש ברוך הוא על כך ששמר עלינו בריאים ושלמים.

חשוב להעריך את החיים

לא צריך להגיע למצב מסכן חיים בשביל להעריך את מה שיש לנו. תחשבו על המשפחה האהובה עליכם, על בן או בת הזוג הקרובים, על החברים הטובים שלכם ועל הבריאות שלכם. תחשבו על התחביבים שלכם ועל הנוף היפה של הטבע הישראלי. לא צריך להגיע למצב מסכן חיים בשביל להעריך. לפעמים התבוננות נקייה יכולה להספיק.

אם לא מצאת, תמיד תוכל לחפש ברכה ספציפית:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחפש מתנה עם ברכת הגומל?

כוסות-3