ברכת הדלקת נרות חנוכה

אין כמו חנוכה!

בחג החנוכה אנחנו חוגגים לא רק את ניצחון המכבים אלא גם את נס פח השמן ואת המופלא והנסתר מהעין. ביומיום אנחנו לא תמיד מייחסים חשיבות ל'ניסים' הקטנים שקורים לנו: לשקיעה היפה שנגלתה בפנינו בדרך חזרה מבית הספר או מהעבודה, החבר הטוב שהיה שם בשבילנו דווקא כשלא ציפינו והמשפחה שהמשיכה לחבק אותנו לאורך כל הדרך.

ברכת הדלקות נרות חנוכה, על שום מה?

ברכת הדלקת נרות חנוכה מאפשרת לנו להודות לשם על המצוות המופלאות שנתן לנו, על ניסי העבר וההווה ועל החיים שהעניק לנו. בדומה לברכות רבות נוספות, גם ברכת הדלקת נרות החנוכה מאפשרת לנו לפתח את היכולת להוקיר תודה לכל אותם הדברים שאנחנו לעיתים לוקחים כמובנים מאליהם. יכולת שהיא חשובה לא פחות מהתרומה שלנו לסובבים אותנו.

תוכן ברכת הדלקת נרות חנוכה

פתגמים על נר

לפני ההדלקה מברכים "להדליק נר" ו"שעשה נסים" ואח"כ מדליקים. בערב הראשון בלבד מוסיפים גם כן ברכה שלישית – "שהחיינו":

בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם אֲשֶׁר קִדְּשָׁנוּ בְּמִצְוֹתָיו וְצִוָּנוּ לְהַדְלִיק נֵר (שֶׁל) חֲנֻכָּה.

בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם שֶׁעָשָׂה נִסִּים לַאֲבוֹתֵינוּ בַּיָּמִים הָהֵם בַּזְּמַן הַזֶּה.

בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם שֶׁהֶחֱיָנוּ וְקִיְּמָנוּ וְהִגִּיעָנוּ לַזְּמַן הַזֶּה.

סופגניות כבר הבאתם?

חג חנוכה הוא לא חג שלם ללא מאכלים שמנים כמו סופגניות ולביבות. אוכל זאת דרך מופלאה ומיוחדת להביע אהבה לאנשים הקרובים אלינו ולבני המשפחה. יכול להיות מדובר במאכלים שהכנתם או קניתם – הכל תלוי ביכולות הבישול שלכם ובכמות הזמן שאתם יכולים להשקיע. מה שבטוח – האוכל יעשה לכולם הרבה שמח על הלב.

שיהיה לכם חג שמח!

חג החנוכה הוא הזדמנות מצוינת להנות עם בני המשפחה מכמה ימים של רגיעה מהשגרה העמוסה והאינטנסיבית. תסעדו, תשוחחו, תצחקו ותבלו – כל אלה יהפכו אתכם למשפחה מגובשת יותר ושמחה במיוחד. שיהיה לכם חג שמח!

אם לא מצאת, תמיד תוכל לחפש ברכה ספציפית:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחפש שלט של ברכת הדלקת נרות חנוכה ?

שלט עם חריטת הברכה מפרספקס או מעץ לבחירתך