ברכת הדרך לטיסה

תחילתו של מסע

בין אם מדובר בנסיעת עסקים שגרתית, טיול של כמה ימים לאירופה או מסע לגילוי רוחני של מספר חודשים – נסיעה לחו"ל היא תמיד מרגשת ומיוחדת. אנחנו אוספים את החפצים היקרים שלנו, מארגנים את המזוודה ויוצאים לדרך חדשה ומופלאה בתרבות שונה ורחוקה.

קצת על ברכת הדרך לטיסה

את ברכת הדרך נוכל לומר על עצמנו או על אדם קרוב אלינו שנוסע. מטרת הברכה היא לברך את הנוסע בנסיעה נעימה ולבקש מהקדוש ברוך הוא שישמור עליו ועל הבריאות שלו בטיסה ובשעות הארוכות של הנוסע מעל פני הקרקע.

תוכן ברכת הדרך לטיסה

ברכה לפני טיסה

יְהִי רָצוֹן מִלְפָנֶיךָ יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ קוֹנֵה שָׁמַיִם וָאָרֶץ שֶׁתּוֹלִיכֵנוּ לְשָׁלוֹם, וְתַטִּיסֵנוּ לְשָׁלוֹם, וְתַגִּיעֵנוּ לִמְחוֹז חֶפְצֵנוּ לְשָׁלוֹם, וּתְמַלְטֵנוּ מֵרוּחַ סוֹעָה וָסַעַר, וּמִשָׁעוֹת רָעוֹת הַמִּתְרַגְּשׁוֹת לָבוֹא לָעוֹלָם, וּמִכָּל מִינֵי תַקָּלוֹת וּפֻּרְעָנֻיּוֹת, שֹׁמְרֵנוּ וְהַצִילֵנוּ בְּתוֹךְ כָּל אַחֵינוּ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל הַטָּסִים בִּנְתִיבֵי אֲוִיר, וְהָעוֹבְרִים בְּאֹרְחוֹת יָם ודַרְכֵי יַבָּשָׁה מִכַּף כָּל-אוֹיֵב וְאוֹרֵב, וּמִכֹּל אָסוֹן וָנֵזֶק, וּמִכֹּל צַעַר וְצָרָה. אָנָּא אַמֵּץ יְדֵי הָאוֹחֲזִים בַּהֶגֶה, וְהָכֵן רוּחָם לְהַנְהִגֵנוּ לְשָׁלוֹם, כִּי בְּךָ בִּלְבַד חָסִינוּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם. כִּי אֵל שׁוֹמֵעַ תְּפִלָּה וְתַחֲנוּן אָתָּה. בָּרוּךְ אַתָּה ה' שׁוֹמֵעַ תְּפִלָּה:

ארזתם הכל?

כשאתם מתכוננים לנסיעה חשוב שתוודאו שיש לכם את כל מה שאתם צריכים כשאתם רחוקים מהבית. לא חייב להיות מדובר רק בחפצי בסיס כמו ביגוד או מוצרי רחצה, אלא גם בדברים שיזכירו לכם את הבית הרחוק. תביאו איתכם מכתב מהאישה האהובה, תמונה של קרובי המשפחה או חפץ שיזכיר לכם אותם.

מאחלים לכם נסיעה נעימה!

אז אחרי שכבר ארגנתם הכל, נותר לכם רק לעלות על המטוס ולהתחיל את המסע המופלא שלכם. מאחלים לכם טיסה נעימה והרבה חוויות מרגשות ומיוחדת בזמנים המיוחדים שלכם מחוץ לבית. בטוחים שתתפתחו ותלמדו על עצמכם והסובבים אתכם לא מעט!

אם לא מצאת, תמיד תוכל לחפש ברכה ספציפית:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחפש שלט של ברכת הדרך לטיסה?

שלט עם חריטת הברכה מפרספקס או מעץ לבחירתך