ברכת הפרשת חלה

דף הבית » ברכות מהיהדות » ברכת הפרשת חלה

על הפרשת החלה

על הפרשת החלה הצטווינו בספר במדבר. מקורה של המסורת היא במצווה שהייתה להביא תרומה לכוהנים על מנת שיהיה להם מוצרי מאכל. כיום הפרשת החלה נעשית באופן מסורתי בלבד ולא כתרומה – את שארית הבצק או החלה המופרשת, שורפים או משמידים כזכר לאותם הימים.

מנהג יהודי מיוחד במינו

כאמור, הפרשת החלה כשלעצמה אינה מהווה כיום תרומה אמיתית, אך היא מלמדת אותנו את החשיבות של הנתינה. לפני ההפרשה, בזמן ההפרשה ולאחריה, תברך האישה המפרישה ברכה מיוחדת ומקסימה שתוסיף נופח עמוק וחגיגי למעשה.

תוכן ברכת הפרשת חלה

ברכת הפרשת חלה

תפילה ובקשה לפני ההפרשה

יהי רצון מלפניך ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו שבזכות מצווה זו ובזכות הפרשת התרומה יתוקן עוון חוה אם כל חי שסבבה מיתתו לאדם הראשון שהוא עיסתו של עולם ובזכות מצווה זו תבטל המוות מן העולם ותמחה דמעה מעל פנים ותשלח ברכה בביתנו אמן כן יהיה רצון. וכן יהי רצון מלפניך שתברך עיסותינו כמו ששלחת בה ברכה בעיסות אימותינו שרה, רבקה, רחל ולאה ויקוים בנו הפסוק "ראשית עריסותיכם תתנו לכהן להניח ברכה אל ביתך" אמן כן יהי רצון.

הריני באה לקיים מצות הפרשת חלה לתקן שורשה במקום עליון לעשות נחת רוח ליוצרנו ולעשות רצון בוראנו.

ויהי נועם ה' א- להינו עלינו ומעשה ידינו כוננה עלינו ומעשה ידינו כוננהו.

 בהפרשה:

ברוך אתה ד' אלוקינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וציוונו להפריש חלה תרומה

וכן יהי רצון שכל תפילותיכם יתקבלו לרצון

ושערי דמעה לא ננעלו

ונזכה לבניין בית המקדש

ולביאת גואל צדק

אמן

תחינה לאמירה לאחר הפרשת חלה:

יהי רצון מלפניך ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו שהמצווה של הפרשת חלה תחשב כאילו קיימתיה בכל פרטיה ודקדוקיה, ותחשב הרמת החלה שאנו מרימים כמו הקרבן שהוקרב על המזבח שהתקבל ברצון, וכמו שלפנים הייתה החלה נתונה לכהן והייתה זו לכפרת עוונות, כך תהיה לכפרת עוונותיי ואז אהיה כאילו נולדתי מחדש נקייה מחטא ועוון ואוכל לקיים מצוות שבת קודש והימים הטובים עם בעלי להיות ניזונים מקדושת הימים האלה ומהשפעתה של מצוות חלה כאילו נתתי מעשר, וכשם שהנני מקיימת מצוות חלה בכל הלב, כך יתעוררו רחמיו של הקב"ה לשומרני מצער וממכאובים כל הימים. אמן.

טוב וראוי להוסיף תפילה זו על הגאולה:

יהי רצון מלפניך רבש"ע שתרחם על כל איש ואישה, קטן או גדול. יחיד או רבים מעמך ישראל, אשר הם שרויים בצער, אנא ה' תצילם מצרתם, ברכם מברכותיך, החזירם בתשובה שלמה, ותגאלינו גאולה שלימה למען שמך, ככתוב: "והיה ה' למלך על כל הארץ, ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד".

חשוב לתרום לסובבים אותנו

לתרומה יש הרבה פנים. יכול להיות מדובר בתרומה כספית, אירוח חברה לאדם בודד ואפילו סיוע לילדים שמתקשים בלימודי מתמטיקה. הדבר החשוב לגביי התרומה הוא לא התחום בו היא נעשית, אלא כמות הנתינה וטוב הלב שעומדים מאחוריה.

מתי התנדבתם בפעם האחרונה?

מתי בפעם האחרונה תרמתם לסובבים אתכם? נתינה לאנשים נזקקים לא רק תורמת להם אלא גם לעושר הפנימי שלנו. התרומה לקהילה מחזקת אותנו וממלאת אותנו בכוחות ובכך, עוזרת לנו להמשיך ולתמוך את האנשים האהובים עלינו.

שאלות נפוצות על ברכת הפרשת חלה

כמובן, באתר שלנו תוכלו להנות ממגוון ברכת הפרשת חלה לגמרי בחינם וללא עלות כלל, באהבה מאיתנו אליכם.
אתם מוזמנים לבצע שימוש אישי בברכת הפרשת חלה שתמצאו בעמוד זה להנאתכם.
כמובן, אנחנו תמיד מחפשים להוסיף מידע נוסף שיעזור לגולשים שלנו. אם יש לכם ברכת הפרשת חלה שלא נמצאות בעמוד זה ותרצו להוסיף אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות האתר ונשמח להוסיף למאגר.

נושאים נוספים שאולי יעניינו אותך:

ברכת מודים דרבנן

ברכת מודים דרבנן

ברכת קדיש דרבנן

ברכת קדיש דרבנן

ברכת כפרות

ברכת כפרות

ברכת העסק

ברכת העסק

ברכת נפשות

ברכת הנפשות

ברכת השחר לנשים

ברכה לאישה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שלח הודעה
1
היי , כאן נדב :)
מחפש כתיבת ברכה בתשלום?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)