ברכת השמש

דף הבית » ברכות מהיהדות » ברכת השמש

מוקפים באור ושמחה

החיים שלנו מלאים באור ושמחה. האור לא מגיע רק מהשמש החזקה שמחממת אותנו אלא גם מקרובי המשפחה האהובים עלינו, החברים הטובים שלנו ומהעבודה ותחומי העניין שנותנים לנו תחושה של הגשמה עצמית. משמעותו של האור מקבילה לתקווה, לשמחה ולאושר ומקום מואר תמיד יהיה שמח יותר ממקום חשוך.

על ברכת החמה

ברכת החמה היא אחת מברכות הראייה, שמהללות את יופיים של ניסי הטבע שברא הקדוש ברוך הוא. את הברכה נאמר כשנראה את השמש אחת לעשרים ושמונה שנים ביום ושעה קבועה. הברכה נועדה להגיד תודה לקדוש ברוך הוא על פלא הבריאה ולהביע הערכה רבה על הניסים והנפלאות שהביא לעולם.

תוכן ברכת החמה

ברכה לבוקר טוב

בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם עוֹשֶׂה מַעֲשֵׂה בְרֵאשִׁית

האור עושה לנו שמח

למרבית בני האדם בעולם קיים מחסור בסיסי בשמש שנובע מההסתגרות שלנו במשרדים או בחדרי הבית. השמש שהכרחית לבריאות שלנו, משמעותית לא פחות לנפש שלנו ולמצב הרוח. מחקרים מראים שחשיפה לשמש יכולה להפחית את הסיכויים שלנו לחוות דיכאון ולסייע לנו בהתמודדות עם הקשיים שלנו. אז למה שלא תצאו מהבית קצת יותר?

לאן כדאי ללכת?

נחמד להנות מהשמש בפארק שסמוך לבית, או בשמורת טבע מעט יותר מרוחקת. יכול להיות מדובר בטיול, פיקניק או אפילו התבטלות עם ספר מסקרן במיוחד. תפנו לכך זמן, תאספו את קרובי המשפחה שלכם ותצאו מגבולות הבית!

נושאים נוספים שאולי יעניינו אותך:

ברכת מודים דרבנן

ברכת מודים דרבנן

ברכת קדיש דרבנן

ברכת קדיש דרבנן

ברכת המזון

ברכת המזון

ברכת כפרות

ברכת כפרות

ברכת הדרך לטיסה

ברכה לפני טיסה-2

ברכת השחר לנשים

ברכה לאישה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שלח הודעה
1
היי , כאן נדב :)
מחפש כתיבת ברכה בתשלום?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)