ברכת ספירת העומר

קצת על ספירת העומר

את ספירת העומר נתחיל ביום הקרבת קורבן העומר למשך 49 ימים. מקור הספירה הוא בספר ויקרא והמנהג נהוג מימים עברו עד ימים אלה ממש. 

לספירה בעבר הייתה משמעות חקלאית אך לאחר חורבן בית המקדש שני, ספירת העומר נהפכה למנהג שמאופיין באבל שנוגע למותם של יותר מעשרים אלף התלמידים של רבי עקיבא. לאחר ל"ג בעומר, היום ה-33 בספירה, במרבית הקהילות יפסקו מנהגי האבלות כיוון שמדובר ביום בו חדל מותם של התלמידים.

קצת על ברכת ספירת העומר

את ברכת ספירת העומר נברך לפני הספירה לעיתים תוך ציון מספר הימים שנספרו ביום לפני כן, על מנת שכל המשתתפים בספירה ידעו כמה נדרש לספור באותו היום. ברכת ספירת העומר היא הזדמנות נוספת להודות לקדוש ברוך הוא על המצוות היפות שנתן לנו ועל המנהגים המקסימים שקיבלנו.

תוכן ברכת ספירת העומר

ברכה לשבוע טוב

"ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם אשר קדשנו במצוותיו וציוונו על ספירת העומר".

חג השבועות

ספירת העומר מסתיימת לאחר כ-49 ימים, עם בואו של חג השבועות. בחג השבועות נחגוג מועדים משמחים רבים ביניהם את יום מתן התורה על הר סיני, יום הביכורים ותקופת קציר החיטים. חג השבועות מאפשר לנו להנות עם בני המשפחה שלנו ממאכלים טעימים, גבינות מיוחדות ויין תוסס ומתקתק.

כיף לסעוד עם המשפחה האהובה שלנו

את חג השבועות נחגוג עם קרובי המשפחה שלנו בסעודה מלאה בפירות עסיסיים, מוצרי חלב טעימים ויינות משובחים במיוחד. מדובר בהזדמנות נהדרת לצאת לחיק הטבע בתקופת האביב ולהנות עם האנשים הקרובים אלינו ממזג האוויר הנעים. שיהיה לכם חג שמח!

אם לא מצאת, תמיד תוכל לחפש ברכה ספציפית:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחפש שלט של ברכת ספירת העומר?

שלט עם חריטת הברכה מפרספקס או מעץ לבחירתך