ברכת שמע ישראל

דף הבית » ברכות מהיהדות » ברכת שמע ישראל

חשוב לשמור על אחדות

זה לא סוד שיש בעם שלנו חילוקי דעות רבים. השסעים בחברה הישראלית נוגעים לנושאים מורכבים כמו דת, מגדר, לאום ותפיסה פוליטית.

כיום, למרות שכולנו שואפים בסופו של דבר שהמדינה תהיה מקום טוב לחיות בו, אנחנו מוצאים את עצמנו מתווכחים על שני צדדים של אותו המטבע. שמירה על אחדות בעם היהודי חשובה מאוד בשביל שיגשים את מטרותיו.

קצת על ברכת שמע ישראל

את ברכת שמע ישראל אומרים בכל הזדמנות כמעט – בבקרים ובערבים, לפני השינה, ביום כיפור ואפילו במקרי מוות. התפילה מביעה את האמונה הבסיסית שלנו בקדוש ברוך הוא וקוראת לעם להתאחד באמונתו. תוכן הברכה יפה וסמלי ומביע את האמונה של המברך ואף את הצורך של העם להיות מלוכד סביב אותה האמונה.

תוכן ברכת שמע ישראל

פתגמים על יהדות

שְׁמַע יִשְׂרָאֵל, יְהֹוָה אֱלהֵינוּ, יְהֹוָה אֶחָד: בָּרוּךְ, שֵׁם כְּבוד מַלְכוּתו, לְעולָם וָעֶד: וְאָהַבְתָּ אֵת יְהֹוָה אֱלהֶיךָ. בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאדֶךָ: וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אָנכִי מְצַוְּךָ הַיּום עַל לְבָבֶךָ: וְשִׁנַּנְתָּם לְבָנֶיךָ וְדִבַּרְתָּ בָּם. בְּשִׁבְתְּךָ בְּבֵיתֶךָ וּבְלֶכְתְּךָ בַדֶּרֶךְ וּבְשָׁכְבְּךָ וּבְקוּמֶךָ: וּקְשַׁרְתָּם לְאות עַל יָדֶךָ. וְהָיוּ לְטטָפת בֵּין עֵינֶיךָ: וּכְתַבְתָּם עַל מְזֻזות בֵּיתֶךָ וּבִשְׁעָרֶיךָ:

האמונה מחזקת אותנו

הן ברגעי שמחה והן בעתות מצוקה, הקדוש ברוך הוא והאמונה שלנו בו מחזקים אותנו ועוזרים לנו להתקדם. הקדוש ברוך הוא תומך אותנו בכל עת ונמצא לצידנו בשביל להקשיב ולעזור לנו למצוא את התשובה הנכונה לכל בעיה שיושבת על ליבנו.

תעקבו אחרי החלומות שלכם

האמונה בקדוש ברוך הוא מחזקת אותנו בנפש ובגוף. היא עוזרת לנו להתמודד עם קשיים נפשיים וגם עם קשיים פיזיים ומוכיחה לנו שאין גבול לרצונות והשאיפות שלנו. אנחנו מאחלים לכם להצליח בכל מה שרק תעשו ולהמשיך לשאוף קדימה – רק ככה תוכלו להגשים את החלומות שלכם.

שאלות נפוצות על ברכת שמע ישראל

כמובן, באתר שלנו תוכלו להנות ממגוון ברכת שמע ישראל לגמרי בחינם וללא עלות כלל, באהבה מאיתנו אליכם.
אתם מוזמנים לבצע שימוש אישי בברכת שמע ישראל שתמצאו בעמוד זה להנאתכם.
כמובן, אנחנו תמיד מחפשים להוסיף מידע נוסף שיעזור לגולשים שלנו. אם יש לכם ברכת שמע ישראל שלא נמצאות בעמוד זה ותרצו להוסיף אתם מוזמנים ליצור קשר עם צוות האתר ונשמח להוסיף למאגר.

נושאים נוספים שאולי יעניינו אותך:

ברכת הדרך לטיסה

ברכה לפני טיסה2

ברכת כלה

ברכה לכלה

ברכת כפרות

ברכת כפרות

ברכת הפרנסה

ציטוטים על כסף

ברכת היורה לגשם הראשון

פתגמים על גשם

ברכת אשר יצר

ברכת אשר יצר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שלח הודעה
1
היי , כאן נדב :)
מחפש כתיבת ברכה בתשלום?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)