כתיבת נאום בחירות למועצת התלמידים

מה המשמעות של נאום לבחירות מועצת התלמידים?

למועצת התלמידים בבתי הספר תפקיד משמעותי במיוחד – להביא לשינוי. בין אם אתם מחפשים את הדרך הנכונה לשמור על קוד לבוש ראוי, לשלב שעות פנאי והעשרה בבית הספר שלכם או לדאוג ליחס אישי יותר בין המורים לתלמידים – מדובר במטרות ראויות וחשובות. עכשיו כשיש בחירות למועצת התלמידים בבית הספר אתם נזכרים בכל אותן בעיות קטנות שאף פעם לא זכו לטיפול ואתם רוצים להביא לשינוי. אתם רוצים לעזור, לדאוג לתלמידים החלשים ובעיקר לשמור על שוויון.

כתיבת נאום למועצת התלמידים

בסופו של דבר, תלמיד שייבחר למועצת התלמידים יהיה תלמיד חזק. מדובר בתלמיד חרוץ, שאפתן וכזה שמעוניין לתרום את חלקו לבית הספר. מדובר בתלמיד עם אג'נדות אישיות מיוחדות שמאופיין בתחושת שליחות פנימית.

במהלך קמפיין הבחירות למועצת התלמידים, ינסו המתמודדים השונים לשכנע את תלמידי בית הספר שהם הראויים ביותר לנהל את המועצה. נאום בחירות הוא משמעותי במיוחד להעברת האג'נדה האישית של המתמודדים והשאיפות שמאפיינות אותם. 

אז מה מסמל נאום לבחירות?

1. האני מאמין של המתמודד

בשורה התחתונה, החלק המרכזי של נאום הבחירות למועצה יהיה "האני מאמין" של התלמיד המתמודד. הכוונה היא כמובן לאג'נדה האישית של המתמודד, האמונות שמאפיינות אותו והסיבות שהביאו אותו להחליט ולהתמודד. בנאום המתמודד יגע בבעיות איתן בית הספר מזוהה, בחשיבות למצוא להן פתרון ולרעיונות שעלו לו לראש. רק כשהתלמידים יכירו את השינויים שהמתמודד מתכנן להביא, הם יבינו למה כדאי להם לבחור דווקא בו.

משפטי מנהיגות

2. הרצון להביא שינוי

מנהיג טוב יהיה בסופו של דבר כזה שמביא שינוי. לכל בית ספר ישנן בעיות לא פתורות וחוסר סדר שצריך לקבל תשומת לב. בנאום המתמודד יביע את הרצון האמיתי שלו להביא לשינוי ואת הסיבות שהביאו אותו להחליט ולהתמודד.

נאום לסיום תקופה משמעותית

3. למה דווקא אני?

נאום בחירות אישי למועצת התלמידים צריך כמובן להתייחס לשוני של התלמיד מבין התלמידים האחרים. בנאום יתייחס התלמיד לתכונות האופי החזקות שלו שהופכות אותו למועמד המושלם ולניסיון הניהולי שצבר עם הזמן. כך יוכל לשכנע את התלמידים שהוא האדם הנכון לטפל בבעיות ולהביא לשינוי.

פתגמים על בחירה

אז מה מסמל נאום לבחירות מועצת התלמידים?

נאום לבחירות מועצת התלמידים ייכתב כמובן בתקופת הבחירות. הנאום אמור לקרוא לתלמידים לצאת ולבחור באדם שמקריא אותו ולהסביר להם למה הוא המתמודד שראוי ביותר להיבחר. אז באיזה מקרים נרצה בכלל לכתוב נאום?

  1. לקראת דיבייטבמידה ובית הספר מארגן דיבייט בין המתמודדים השונים, נאום בחירות יכול להוות טיוטה משמעותית לקראת הדברים שהמתמודד יישא במהלכו. ריכוז של הבעיות בבית הספר, הדרכים הנכונות לטפל בהן ובדברים שהופכים את המתמודד לאדם הנכון לנהל את המועצה יעזרו לו בזמן אמת לשלוף את התשובות מהכיס. במילים אחרות, הנאום מעצם העובדה שנכתב יעזור לתלמיד להבין אלו ערכים הוא מתכנן לקדם.
  2. כחלק מהקמפייןאת הנאום המתמודד יכול להקריא כחלק מקמפיין הבחירות שלו במהלך הפסקת הצהרים או אחד השיעורים. נאום חזק יכול לשכנע את התלמידים לצאת ולבחור במועמד ולדאוג ליחצן את המתמודד באופן הטוב ביותר. הנאום יכול לבוא ביחד עם מדבקות לקמפיין, ג'ינגלים מיוחדים או כל אמצעי אחר שיעורר תהודה בבית הספר.
  3. לאחר זכייהבמידה והמועמד זכה, סביר שיידרש לשאת דברים. בנאום הניצחון חשוב להגיד תודה למצביעים ולאנשים שתמכו בקמפיין לאורך הדרך. בנאום שלאחר הזכייה ניתן לגעת שוב במצע ולהתייחס לשינויים שעתידים להיכנס כבר בימים הקרובים.

מה חשוב שייאמר בנאום הבחירות למועצת התלמידים?

בסופו של דבר, נאום בחירות למועצת התלמידים נועד להשיג דבר אחד – ניצחון בבחירות. במילים אחרות, נאום טוב ישכנע את התלמידים שמקשיבים לו שהנואם הוא המועמד המושלם לנשיאות המועצה ושהמטרות שהוא מקדם הן משמעותיות וחשובות. אז מה חשוב לומר?

1. היכרות אישית

לפני שמתחילים לגעת בבית הספר, חשוב ליצור קשר אישי עם התלמידים. בנאום תוכלו לגעת באישיות המיוחדת שלכם, בניסיון שצברתם ואפילו בתחומי העניין שלכם. תוכלו לספר על קבוצת הכדורגל שאתם מעריצים, הלהקה האהובה עליכם או על ספר שנהניתם לקרוא. שיחה בגובה עיניים תעזור ביצירת קשר בריא עם המצביעים ותתרום לתחושת השייכות שלהם.

משפטים על שיתוף פעולה

2. במה חשוב לטפל?

אחרי שתתנו קצת רקע על עצמכם, תוכלו להתחיל לספר על הבעיות שמאפיינות את בית הספר. תדברו על הבעיות שנוגעות להתנהלות המורים, לתחזוקה השוטפת של הבניינים והחצרות ומסגרות ההעשרה שהייתם רוצים להביא. לכל בית ספר בעיות אישיות משלו – תחשבו על הדברים שהייתם רוצים לשנות ועל השינויים שקל לבצע.

ציטוטים חכמים-1

3. מצע הבחירות

מצע הבחירות בסופו של דבר, לא נוגע בבעיות אלא דווקא בפתרון אליהם. במצע תתייחסו לצעדים שאתם עתידים לקחת בכל הנוגע לבית הספר ולשינויים שאתם שואפים לחולל. חשוב לא לבוא בהצהרות חסרות תקדים שסביר שלא יתממשו – הכרזה כמו "אני אדאג לכך ששבוע הלימודים יתחיל רק ביום שני", כנראה לא רק שלא תזכה אתכם בקולות אלא תגרום לכם להישמע פחות אמינים.

נאום לסיום הלימודים

4. למה דווקא אני?

השלב הבא יהיה להסביר למה דווקא אתם יכולים להביא את השינוי. תתייחסו לניסיון שצברתם עם השנים, לקשר הטוב שלכם עם המורים וההנהלה והחשיבה הרציונלית והשקולה שמאפיינת אתכם. מה הופך אתכם למתמודדים כל כך טובים? במה אתם שונים מהמתמודדים האחרים? את כל אלה חשוב שתביעו בנאום.

ציטוטים מפורסמים

5. קריאה לפעולה!

את נאום הבחירות שלכם תסיימו בקריאה לפעולה – תסיימו בסלוגן אישי שלכם ותקראו לתלמידים לצאת ולהצביע לכם בקלפיות. זאת בסופו של דבר המטרה שאליה אתם מכוונים – אל תשכחו להבהיר אותה לתלמידים.

ברכת אנא בכח

טיפים לכתיבת נאום לבחירות מועצת התלמידים

כתיבת נאום למועצת התלמידים בדומה לכתיבת כל נאום אחר היא אף פעם לא קלה. מדובר בתהליך ארוך ומורכב שדורש סבלנות, יצירתיות וכישרון כתיבה ושכנוע טבעי. בשביל לעזור לכם בתהליך הסבוך, ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לכתוב את הנאום המשכנע והמושקע ביותר. מוכנים?

מה המחיר של שירותי כתיבת נאום לבחירות מועצת התלמידים?

כאמור, כתיבה של נאום לבחירות מועצת התלמידים היא משימה לא פשוטה שדורשת לא רק סבלנות ויצירתיות אלא גם כושר שכנוע בכתב ברמה גבוהה במיוחד. אם יש חזון שעומד לכם מול העיניים והדף שלכם נשאר ריק – יכול להיות ששווה לכם להיעזר בשירותי כתיבה.

אנחנו בעדן ברכות מספקים שירותי כתיבת נאום לבחירות למועצת התלמידים בתשלום סמלי של 199 ש"ח. באמצעות שילוב החזון האישי שלכם עם כישורי הכתיבה המקצועיים שלנו תוכלו להנות מנאום איכותי, מקצועי, רשמי ומשכנע שיעזור לכם לזכות בבחירות.

איך אנחנו יכולים לעזור לכם בכתיבת נאום לבחירות מועצת התלמידים?

אנחנו בעדן ברכות מאמינים שנאום בחירות הוא משמעותי ביותר בדרך לניצחון. הנאום יאפשר לכם לא רק להביע את החזון שלכם בפני התלמידים אלא גם להבין אותו קצת יותר לעומק מול עצמכם. בשילוב של החזון האישי שלכם וכושר הכתיבה הגבוה שלנו תוכלו להנות מנאום מושקע, רציני ומשכנע ולזכות בבחירות. אז מה נעשה ביחד?

נשמע עליכם

לפני הכל, נתחיל בשיחה חברית ונשמע עליכם. נכיר את תחומי העניין שלכם, מעגל החברים ובית הספר שאתם לומדים בו. תספרו לנו על האופי הייחודי של בית הספר והיתרונות והחסרונות שנלווים לו כנגזרת ממנו. אנחנו מאמינים שהיכרות ברמה גבוהה עם בית הספר והמתמודד משמעותית ביותר לכתיבת נאום הבחירות הטוב ביותר.

נשמע על החזון שלכם

אחרי שנכיר קצת יותר את בית הספר שלכם, תוכלו לספר לנו על הסיבות שהביאו אתכם להתמודד ועל החזון האישי שלכם להביא שינוי. נבין מה הופך אתכם למתמודדים הטובים ביותר, אלו שינויים אתם מתכננים להביא ולמה הם בכלל הכרחיים. כך נוכל לכתוב נאום משכנע וענייני שיגרום לתלמידים לבחור בכם. נשאל אתכם אלו נקודות הייתם רוצים להביע בנאום, נחשוב על סלוגנים מיוחדים ונתלבט בין אפשרויות ההתבטאות השונות.

ונתחיל!

אחרי שנסיים בהכנות המקדימות, נוכל להתחיל בכתיבת הנאום. כשנסיים במלאכת הכתיבה נעביר לכם את הנאום ונוודא שאתם מרוצים ממנו ואחרי תיקונים אחרונים תוכלו להנות מנאום מרשים במיוחד שיעזור לכם להיבחר.

אז, שנתחיל?

אם השירות שלנו נשמע לכם מעניין, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בוואצאפ.
מבטיחים לתת לכם מענה לכל שאלה או תהיה תוך פחות משעה. שיהיה לכם הרבה בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *